El nostre equip d’Optimist se’n va de competició a l’Escala

Set regatistes del Club Nàutic Cambrils es dirigeixen aquest cap de setmana al CN l’Escala per iniciar-se en una regata. El campionat de Catalunya d’Optimist Grup 3, que se celebrarà aquest dissabte 5 i diumenge 6 de setembre, és el lloc ideal perquè els regatistes demostrin els coneixements apresos durant els entrenaments de tecnificació que han realitzat durant l’estiu. Al nostre equip els acompanyaran 57 regatistes d’altres clubs amb els quals encara no s’han enfrontat en regates.
També, 4 regatistes participaran en la regata Atena, també celebrada a l’Escala, que serà la primera d’entrenament de la temporada. Des del Club Nàutic Cambrils s’espera que a més de gaudir de l’experiència, l’equip pugui demostrar la seva destresa, velocitat i tècnica, així com que aprengui molt i torni, com sempre, amb ganes de seguir navegant.

Facebook Comments

Deixa un comentari